Výstupy projektu

V této části stránek věnovaných samotnému projektu Se Sluncem společně budeme postupně zveřejňovat veškeré jeho relevantní výstupy.

 

Informační materiál publicity - informační skládačka

Materiál publicity v podobě malé skládačky seznamuje s obsahem projektu, jeho cíli, aktivitami a především možnostmi a perspektivou další vzájemné spolupráce. Najdete v něm také informace k nově vybavenému Přeshraničnímu vzdělávacímu a výukovému centru v prostorách odborného pracoviště Hvězdárny Valašské Meziříčí i o aktivitách slovenského partnera v této oblasti.

Informační materiál publicity ke stažení (pdf; 1,09 MB)

 

Informační letáček k fotografické soutěži Společně se Sluncem

Pro podporu informovanosti a publicitu projektu jsme připravili, vydali a vytiskli informační letáček se základními informacemi k přeshraniční fotografické soutěži Společně se Sluncem.

Informační letáček ke stažení (pdf - tisková kvalita; 2,11 MB)

 

Tabule publicity

Tabule publicity je základním nástrojem propagace projektu, jeho cílů a informovanosti o spolufinancování projektu z fondů EU. Tabule publicity je využívána především na různých akcích realizovaných s podporou projektu a je trvale vystavena ve veřejných prostorách realizátora projektu.

Tabule publicity ke stažení (pdf; 1,4 MB)

Připravované akce

Přednáška "Zpráva o zatmění Slunce 21. srpna"
16. 10. 2017, 19:00 hodin, Zlín

 


Vyhledávání

 

Novinky a aktuality

Pozorování Slunce 2016

21.01.17

Už tradičně vám předkládáme další roční souhrn o pozorování projevů sluneční aktivity na Hvězdárně Valašské Meziříčí. V roce 2016 byl velmi znatelný pokles aktivity, ale i přesto bylo co pozorovat: tranzit Merkuru přes sluneční disk, eruptivní protuberance, erupce, zajímavé skupiny slunečních skvrn. Nabízíme vám ohlédnutí za rokem 2016 včetně galerie těch nejvydařejnějších snímků i animací zajímavých projevů sluneční aktivity.

Pozorování sluneční aktivity - srpen a září 2016

04.10.16

V měsících srpen a září se výrazně zvýšil počet aktivních oblastí, ale na četnosti a mohutnosti erupcí se to příliš neprojevilo. V srpnu se nám podařilo napozorovat tři eruptivní protuberance, kterým předcházely erupce v aktivních oblastech NOAA 12572 a 12573. V polovině září byla zahájena dlouho očekávaná rekonstrukce budovy odborného pracoviště Hvězdárny Valašské Meziříčí, což znamená pozastavení veškeré observační činnosti až do konce roku 2016.

Pozorování sluneční aktivity - červen a červenec 2016

03.10.16

Letní pozorovací sezóna se vyznačuje větším počtem jasných dnů s dobrými pozorovacími podmínkami. I s klesající sluneční aktivitou se nám proto v těchto dvou měsících podařilo napozorovat řadu zajímavých jevů. V červnu jsme pozorovali 13 dnů (5 aktivních oblastí) a v červenci 21 dnů (8 aktivních oblastí). Podařilo se nám však napozorovat pouze 3 sluneční erupce, jelikož většina erupcí se odehrávala v době, kdy bylo u nás Slunce pod obzorem nebo nám nepřálo počasí.