Fotosoutěž - Společně se Sluncem

VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE SPOLEČNĚ SE SLUNCEM

Slunce dokáže vytvořit zajímavou až mystickou náladu snímkuHvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. vyhlašuje v rámci projektu Se Sluncem společně mezinárodní fotografickou soutěž s názvem SPOLEČNĚ SE SLUNCEM. Soutěž je tematicky zaměřena na digitální fotografie Slunce a projevů jeho aktivity, ale i optických jevů na obloze způsobených slunečním zářením, či dokumentární snímky z pozorování Slunce apod. Více informací o vyhlášených tématech naleznete v soutěžních podmínkách.

Začátek soutěže je 1. dubna 2013 a ukončení soutěže je stanoveno na 18. listopadu 2013. V tomto období přijímáme soutěžní fotografie s dalšími potřebnými údaji na uvedených kontaktech. Soutěžní příspěvky zaslané mimo toto období nelze zařadit do soutěže a nebudou tak hodnoceny. Podrobné informace o soutěži jsou uvedeny v Soutěžních podmínkách.

Projekt Se Sluncem společně je spolufinancován Evropskou unií z Operačního programu Přeshraniční spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007-2013, z prostředků Fondu mikroprojektů spravovaného Regionem Bílé Karpaty.

Pořadateli soutěže jsou Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, se sídlem Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí a partner projektu Krajská hvezdáreň v Žilině, Horný Val č. 20, 010 01 Žilina.

Západ Slunce

Připravované akce

Přednáška "Zpráva o zatmění Slunce 21. srpna"
16. 10. 2017, 19:00 hodin, Zlín

 


Vyhledávání

 

Novinky a aktuality

Slunce v dalekohledu i na webu

04.11.20

Po dlouhém půstu se mohou astronomové opět zaměřit na pozorování Slunce. Bezmála tři roky trvalo období slunečního minima, v němž projevů aktivity na naší mateřské hvězdě výrazně ubylo. To se nyní začíná měnit, i ke spokojenosti pracovníků Hvězdárny Valašské Meziříčí, kteří se pozorováním Slunce dlouhodobě zabývají.

Očekáváný sluneční cyklus 25 již začal!

18.09.20

Sluneční cyklus 25 je oficiálně v činnosti. NASA a NOAA to oznámily v úterý 15. 9. 2020 během mediální telekonference. Podle mezinárodního panelu expertů konec slunečního cyklu 24 nastal v prosinci 2019, kdy počet skvrn dosáhl svého minima.

Nepřehlédnutelná skvrna na slunečním disku

15.06.20

Na východním okraji slunečního kotouče se 3. 6. 2020 vynořila letos zatím největší skvrna. Tato skvrna opět patří již k novému cyklu sluneční aktivity - cyklu číslo 25.