Fotosoutěž - Společně se Sluncem

VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE SPOLEČNĚ SE SLUNCEM

Slunce dokáže vytvořit zajímavou až mystickou náladu snímkuHvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. vyhlašuje v rámci projektu Se Sluncem společně mezinárodní fotografickou soutěž s názvem SPOLEČNĚ SE SLUNCEM. Soutěž je tematicky zaměřena na digitální fotografie Slunce a projevů jeho aktivity, ale i optických jevů na obloze způsobených slunečním zářením, či dokumentární snímky z pozorování Slunce apod. Více informací o vyhlášených tématech naleznete v soutěžních podmínkách.

Začátek soutěže je 1. dubna 2013 a ukončení soutěže je stanoveno na 18. listopadu 2013. V tomto období přijímáme soutěžní fotografie s dalšími potřebnými údaji na uvedených kontaktech. Soutěžní příspěvky zaslané mimo toto období nelze zařadit do soutěže a nebudou tak hodnoceny. Podrobné informace o soutěži jsou uvedeny v Soutěžních podmínkách.

Projekt Se Sluncem společně je spolufinancován Evropskou unií z Operačního programu Přeshraniční spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007-2013, z prostředků Fondu mikroprojektů spravovaného Regionem Bílé Karpaty.

Pořadateli soutěže jsou Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, se sídlem Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí a partner projektu Krajská hvezdáreň v Žilině, Horný Val č. 20, 010 01 Žilina.

Západ Slunce

Připravované akce

Přednáška "Zpráva o zatmění Slunce 21. srpna"
16. 10. 2017, 19:00 hodin, Zlín

 


Vyhledávání

 

Novinky a aktuality

Odešel dlouholetý pozorovatel Slunce

16.02.22

Dne 11. února 2022 nás navždy opustil ve věku 73 let náš kamarád a kolega pan František Zloch, dlouholetý aktivní pozorovatel projevů sluneční aktivity na Astronomickém ústavu AV ČR v Ondřejově a popularizátor nejen astronomie.

Jaký je sluneční cyklus č. 25?

10.02.22

Již dva roky (od prosince 2019) je v činnosti sluneční cyklus s pořadovým číslem 25. Jak to vypadá po srovnání lednových údajů s počty slunečních skvrn a co nás může čekat v budoucnu?

Slunce v dalekohledu i na webu

04.11.20

Po dlouhém půstu se mohou astronomové opět zaměřit na pozorování Slunce. Bezmála tři roky trvalo období slunečního minima, v němž projevů aktivity na naší mateřské hvězdě výrazně ubylo. To se nyní začíná měnit, i ke spokojenosti pracovníků Hvězdárny Valašské Meziříčí, kteří se pozorováním Slunce dlouhodobě zabývají.