Přednáška: CESTY ZA ÚPLNÝM ZATMĚNÍM SLUNCE 2015 EXPEDICE NA FAERSKÉ OSTROVY A ŠPICBERKY

Moravská zemská knihovna v Brně pořádá dne 13. 5. 2015 od 19:00 přednášku na téma:

CESTY ZA ÚPLNÝM ZATMĚNÍM SLUNCE 2015
EXPEDICE NA FAERSKÉ OSTROVY A ŠPICBERKY,


přednáška proběhne v prostorách MZK. Tématem vás provedou Prof. RNDr. Miloslav DRUCKMÜLLER, CSc., který je vedoucím oboru počítačové grafiky a geometrie Ústavu matematiky, VUT v Brně a Mgr. Jana HODEROVÁ, Ph.D., která na pracuje na na stejném ústavu jako odborný asistent. Přijďte si poslechnout přednášku o jedinečném úkazu a mezinárodních expedicích na Špicberky a Faerské ostrovy, která se konala letos v březnu.

Odkaz na webové stranky organizátorů: Moravská zemská knihovna

Připravované akce

Přednáška "Zpráva o zatmění Slunce 21. srpna"
16. 10. 2017, 19:00 hodin, Zlín

 


Vyhledávání

 

Novinky a aktuality

Odešel dlouholetý pozorovatel Slunce

16.02.22

Dne 11. února 2022 nás navždy opustil ve věku 73 let náš kamarád a kolega pan František Zloch, dlouholetý aktivní pozorovatel projevů sluneční aktivity na Astronomickém ústavu AV ČR v Ondřejově a popularizátor nejen astronomie.

Jaký je sluneční cyklus č. 25?

10.02.22

Již dva roky (od prosince 2019) je v činnosti sluneční cyklus s pořadovým číslem 25. Jak to vypadá po srovnání lednových údajů s počty slunečních skvrn a co nás může čekat v budoucnu?

Slunce v dalekohledu i na webu

04.11.20

Po dlouhém půstu se mohou astronomové opět zaměřit na pozorování Slunce. Bezmála tři roky trvalo období slunečního minima, v němž projevů aktivity na naší mateřské hvězdě výrazně ubylo. To se nyní začíná měnit, i ke spokojenosti pracovníků Hvězdárny Valašské Meziříčí, kteří se pozorováním Slunce dlouhodobě zabývají.