1. ročník fotografické soutěže Společně se Sluncem

Přehled soutěžících a výběr z jejich prací

1. ročník přeshraniční fotografické soutěže Společně se Sluncem přinesl celou řadu zajímavých prací a nápadů, zveřejňujeme jednak seznam všech soutěžících a od každého z nich vybíráme pro ilustraci jeden snímek. Kromě jména a příjmení a místa bydliště soutěžícího zveřejňujeme také kategorii ve které soutěžil (někteří soutěžící zaslali návrhy do více kategorií - témat). Pokud poslali více sérii do jedné kategorie, zveřejnujeme zde jen snímek z jedné z nich.

V níže zveřejněných přehled není nijak zohledněno pořadí soutěžících. Pokud vás zajímají oceněné práce a jejich autoři, jejich přehled je zveřejněn.

 

Kategorie 1-A

Alexander Backa, Kysucké Nové Mesto

Alexander Backa; Kysucké Nové Mesto, Slovensko; Kategorie 1-B

Šimon Baško, Podlesí  

Šimon Baško, Podlesí, Kategorie 1-A

 Pavel Váňa, Brno

Pavel Váňa, Brno, Kategorie 1-A
 

Jana Vybíralová, Velká Lhota

Jana Vybíralová, Velká Lhota, Kategorie 1-A

Kategorie 1-B

Alexander Backa
Kysucké Nové Mesto, Slovensko

Alexander Backa, Kategorie 1-B Kysucké Nové Mesto, Slovensko

Tomáš Balala
Kotešová, Slovensko

Tomáš Balala, Kategorie 1-B Kotešová, Slovensko

Šimon Baško, Podlesí

Šimon Baško, Podlesí , Kategorie 1-B

Martin Bílek, Frýdek-Místek

Martin Bílek, Frýdek-Místek, Kategorie 1-B
 

Jáchym Bulek, Opava

Jáchym Bulek, Opava, Kategorie 1-B

Barbora Buráňová, Buchlovice

Barbora Buráňová, Buchlovice, Kategorie 1-B

Žaneta Dodeková, Turzovka

Žaneta Dodeková, Turzovka, Kategorie 1-B

Martin Dráb, Žilina

Martin Dráb, Žilina, Kategorie 1-B

Martina Khunová, Hostašovice

Martina Khunová, Hostašovice, Kategorie 1-B

Martin Kopičár, Turzovka

Martin Kopičár, Turzovka, Kategorie 1-B

Natália Lapáková, Brodno, Žilina

Natália Lapáková, Brodno, Žilina, kategorie 1-B

Kristína Malíková, Korňa

Kristína Malíková, Korňa, kategorie 1-B

Michalčíková Veronika, Hluk

Michalčíková Veronika, Hluk, kategorie 1-B

Ondřej Mikulášek, Uherské Hradiště

 Ondřej Mikulášek, Uherské Hradiště, kategorie 1-B

Terézia Moravčíková, Žilina

 Terézia Moravčíková, Žilina, kategorie 1-B

Ema Nogová, Žilina

Ema Nogová, Žilina, kategorie 1-B

Miroslav Pecár, Halenkov

Miroslav Pecár, Halenkov, kategorie 1-B

Jakub Raffaj, Žilina

Jakub Raffaj, Žilina, kategorie 1-B

Denisa Rizmanová, Turzovka

 Denisa Rizmanová, Turzovka, kategorie 1-B

Dominika Rosová, Súľov

Dominika Rosová, Súľov, kategorie 1-B

Lucia Sanigová, Žilina

Lucia Sanigová, Žilina, kategorie 1-B

Martina Šelingová, Žilina

Martina Šelingová, Žilina, kategorie 1-B

Marie Anna Stejskalová, Buchlovice

Marie Anna Stejskalová, Buchlovice, kategorie 1-B

Karolína Teimerová, Kunovice

Karolína Teimerová, Kunovice, kategorie 1-B

Adriana Turková, Uherské Hradiště

Adriana Turková, Uherské Hradiště, kategorie 1-B

Peter Vaněk, Rosina Prostredná, Žilina

Peter Vaněk, Rosina Prostredná, Žilina, kategorie 1-B

Dominika Zbončáková, Staškov

Dominika Zbončáková, Staškov, kategorie 1-B

Ivan Zvardoň, Vsetín

Ivan Zvardoň, Vsetín, kategorie 1-B

 

Kategorie 2-A

Jaromír Grich, Žilina

Jaromír Grich, Žilina, Kategorie 2-A

Martin Kavecký, Kamenná Poruba

Martin Kavecký, Kamenná Poruba, Kategorie 2-A

Marián Mičúch, Plevník- Drienové

Marián Mičúch, Plevník- Drienové, kategorie 2-A

Bára Gregorová, Bystřice pod Hostýnem

Bára Gregorová, Bystřice pod Hostýnem, kategorie 2-A

 

 

Kategorie 2-B

Bára Gregorová, Bystřice pod Hostýnem

Bára Gregorová, Bystřice pod Hostýnem, Kategorie 2-B
 

Renáta Hudecová, Louny

 Renáta Hudecová, Louny, Kategorie 2-B

Petr Kobrle, Děčín

Petr Kobrle, Děčín, Kategorie 2-B

 

Jozef Kováč, Bytča

Jozef Kováč, Bytča, Kategorie 2-B

 

Petra Kristová, Magda Foukalová, Bystřice pod Hostýnem

Petra Kristová, Magda Foukalová, Bystřice pod Hostýnem, kategorie 2-B

 

Jan Pavelka, Ledeč nad Sázavou

Jan Pavelka, Ledeč nad Sázavou, kategorie 2-B

 

Miroslav Pavelka, Ledeč nad Sázavou

Miroslav Pavelka, Ledeč nad Sázavou, kategorie 2-B

 

Zdeněk Velecký, Trojanovice, Frenštát pod Radhoštěm

 Zdeněk Velecký, Trojanovice, Frenštát pod Radhoštěm, kategorie 2-B

Petr Zvardoň, Jablůnka

 Petr Zvardoň, Jablůnka, kategorie 2-B

 

 

 

Připravované akce

Přednáška "Zpráva o zatmění Slunce 21. srpna"
16. 10. 2017, 19:00 hodin, Zlín

 


Vyhledávání

 

Novinky a aktuality

Odešel dlouholetý pozorovatel Slunce

16.02.22

Dne 11. února 2022 nás navždy opustil ve věku 73 let náš kamarád a kolega pan František Zloch, dlouholetý aktivní pozorovatel projevů sluneční aktivity na Astronomickém ústavu AV ČR v Ondřejově a popularizátor nejen astronomie.

Jaký je sluneční cyklus č. 25?

10.02.22

Již dva roky (od prosince 2019) je v činnosti sluneční cyklus s pořadovým číslem 25. Jak to vypadá po srovnání lednových údajů s počty slunečních skvrn a co nás může čekat v budoucnu?

Slunce v dalekohledu i na webu

04.11.20

Po dlouhém půstu se mohou astronomové opět zaměřit na pozorování Slunce. Bezmála tři roky trvalo období slunečního minima, v němž projevů aktivity na naší mateřské hvězdě výrazně ubylo. To se nyní začíná měnit, i ke spokojenosti pracovníků Hvězdárny Valašské Meziříčí, kteří se pozorováním Slunce dlouhodobě zabývají.