Výstupy projektu

V této části stránek věnovaných samotnému projektu Se Sluncem společně budeme postupně zveřejňovat veškeré jeho relevantní výstupy.

 

Informační materiál publicity - informační skládačka

Materiál publicity v podobě malé skládačky seznamuje s obsahem projektu, jeho cíli, aktivitami a především možnostmi a perspektivou další vzájemné spolupráce. Najdete v něm také informace k nově vybavenému Přeshraničnímu vzdělávacímu a výukovému centru v prostorách odborného pracoviště Hvězdárny Valašské Meziříčí i o aktivitách slovenského partnera v této oblasti.

Informační materiál publicity ke stažení (pdf; 1,09 MB)

 

Informační letáček k fotografické soutěži Společně se Sluncem

Pro podporu informovanosti a publicitu projektu jsme připravili, vydali a vytiskli informační letáček se základními informacemi k přeshraniční fotografické soutěži Společně se Sluncem.

Informační letáček ke stažení (pdf - tisková kvalita; 2,11 MB)

 

Tabule publicity

Tabule publicity je základním nástrojem propagace projektu, jeho cílů a informovanosti o spolufinancování projektu z fondů EU. Tabule publicity je využívána především na různých akcích realizovaných s podporou projektu a je trvale vystavena ve veřejných prostorách realizátora projektu.

Tabule publicity ke stažení (pdf; 1,4 MB)

Připravované akce

Přednáška "Zpráva o zatmění Slunce 21. srpna"
16. 10. 2017, 19:00 hodin, Zlín

 


Vyhledávání

 

Novinky a aktuality

Slunce v dalekohledu i na webu

04.11.20

Po dlouhém půstu se mohou astronomové opět zaměřit na pozorování Slunce. Bezmála tři roky trvalo období slunečního minima, v němž projevů aktivity na naší mateřské hvězdě výrazně ubylo. To se nyní začíná měnit, i ke spokojenosti pracovníků Hvězdárny Valašské Meziříčí, kteří se pozorováním Slunce dlouhodobě zabývají.

Očekáváný sluneční cyklus 25 již začal!

18.09.20

Sluneční cyklus 25 je oficiálně v činnosti. NASA a NOAA to oznámily v úterý 15. 9. 2020 během mediální telekonference. Podle mezinárodního panelu expertů konec slunečního cyklu 24 nastal v prosinci 2019, kdy počet skvrn dosáhl svého minima.

Nepřehlédnutelná skvrna na slunečním disku

15.06.20

Na východním okraji slunečního kotouče se 3. 6. 2020 vynořila letos zatím největší skvrna. Tato skvrna opět patří již k novému cyklu sluneční aktivity - cyklu číslo 25.