Záznamy ze seminářů k dispozici

26.12.2013

Ilustrační foto.Díky projektu Se Sluncem společně jsem s našim přeshraničním partnerem uspořádali celou řadu velmi vydařených vzdělávacích akcí pro žáky, studenty, pracovníky hvězdáren, pedagogy i další zájemce.

Na straně lektorů se těchto akcí účastnil opravdu přední odborníci na danou problematiku jak z České republiky, tak Slovenska. Díky tomu vznikl velmi zajímavý soubor zvukových nahrávek z jednotlivých přednášek, v mnoha případech doplněných také prezentacemi.

Jelikož se jedná o opravdu unikátní soubor přednášek, velmi dobře využitelných nejen při dalším studiu, opakování si, či nacházení souvislostí, zveřejňujeme jej v co nejširší podobě na našich webových stránkách. Věříme, že vám přinesou užitek, poznání a také motivaci k dalšímu studiu, práci i vzájemné spolupráci.

Zvukové záznamy najdete v sekci Ke stažení, kde najdete záznamy z těchto akcí:

« zpět

Připravované akce

Přednáška "Zpráva o zatmění Slunce 21. srpna"
16. 10. 2017, 19:00 hodin, Zlín

 


Vyhledávání

 

Novinky a aktuality

Slunce v dalekohledu i na webu

04.11.20

Po dlouhém půstu se mohou astronomové opět zaměřit na pozorování Slunce. Bezmála tři roky trvalo období slunečního minima, v němž projevů aktivity na naší mateřské hvězdě výrazně ubylo. To se nyní začíná měnit, i ke spokojenosti pracovníků Hvězdárny Valašské Meziříčí, kteří se pozorováním Slunce dlouhodobě zabývají.

Očekáváný sluneční cyklus 25 již začal!

18.09.20

Sluneční cyklus 25 je oficiálně v činnosti. NASA a NOAA to oznámily v úterý 15. 9. 2020 během mediální telekonference. Podle mezinárodního panelu expertů konec slunečního cyklu 24 nastal v prosinci 2019, kdy počet skvrn dosáhl svého minima.

Nepřehlédnutelná skvrna na slunečním disku

15.06.20

Na východním okraji slunečního kotouče se 3. 6. 2020 vynořila letos zatím největší skvrna. Tato skvrna opět patří již k novému cyklu sluneční aktivity - cyklu číslo 25.